دانلود پاورپوینت پروژه حوض خشک Dry Dock درس مهندسی سازه های مدفون
قیمت: 6,000 تومان
پرداخت و دانلود

توجه:
- پس از پرداخت، لینک دانلود این فایل در صفحه لینک های دانلود در منوی کاربری نمایش داده خواهد شد.
- لطفا فایل پرداخت شده را تا قبل از انقضای لینک دانلود آن، نسبت به دانلود فایل اقدام نمایید.

دانلود پاورپوینت پروژه حوض خشک Dry Dock درس مهندسی سازه های مدفون

مقدمه

رشد اقتصادی سریعی که در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد و هر سال نیز بیشتر می گردد ، تبادل کالا و مصنوعات را بین کشورهای مختلف و در مسافتهای طولانی مرتباً افزایش می دهد . بخش عمده این تبادلات از طریق دریا صورت می گیرد. این امر باعث شده تا نیاز کشورها به داشتن ناوگان بزرگ و پرشمار دریایی هر روز بیش از پیش احساس گردد. گسترش صنعت دریانوردی نیازمند به افزایش مجموعه های ساخت و تعمیر و نگهداری کشتی هاست . تاسیسات از آب گیری و به آب اندازی شناورها ، بخشی از مجموعه های ساخت و تعمیر و نگهداری شناورها به شمار رفته و یکی از مسائل مهم مطرح در زمینه مهندسی سازه های دریایی نیز ، به آب اندازی یا از آب گیری شناورها می باشد . بدین منظور انواع گوناگونی از این تاسیسات بکار می روند که می توان به جرثقیل های دروازه ای ، سرسره ، سینکرولیفت و حوض خشک اشاره نمود . در تمامی موارد فوق شناورها یا هنگام به آب اندازی و از آب گیری و یا هنگام جابجایی درون سایت (یارد کشتی سازی) ، روی سطح زمین قرار گرفته و یا حرکت داده می شوند . با توجه به طبیعت سنگین بارهای وارده از طرف شناورها ، که بارهای سنگین را بصورت خطی روی کف منتقل می کنند ، طرح ها نیازمند داشتن سیستم دقیق و ایمن سیستم کف می باشند. یکی از متداول ترین سیستمها که در دنیا نیز مرسوم است ،حوض خشک بوده که در این نوشتار ، شناسایی این سازه و بارهای وارد به آن مورد بررسی واقع می شود.

يارد كشتی سازی و تعميرات شناوری

یاردهای كشتی سازی عبارتند از واحدهای صنعتی كه در محدوده های آبی مناسب مانند حوضچه یك بندر،یك خلیج یا یك رودخانه و به منظور ساخت،تعمیرونگهداری كشتی ها احداث می شوند.
این كارخانجات به طور كلی در سه دسته طبقه بندی می شوند :
- یاردهای خاص كشتی سازی : واحدهایی كه صرفاً با هدف ساخت كشتی ها ی جدید طراحی و ساخته می شوند.
- یاردهای تعمیرات شناوری : واحدهایی كه عمدتا ًخدمات مربوط به تعمیرات و نگهداری شناورهای نیازمند به این خدمات را ارائه می دهند .
-یاردهای دو منظوره ساخت و تعمیرات شناوری : در این واحدها هم ساخت شناورهای جدید و هم تعمیر و خدمات نگهداری شناورها انجام می شود .
اصولا مجتمع ها و سایر مراكز ساخت و تعمیر و نگهداری شناورها دارای كارگاهها،تعمیر گاهها و تجهیزات مشترك و مشابهی هستند.البته درجزئیات انتخاب تخصصی تجهیزات آنها بسته به این است كه فعالیت عمده آنها در قالب كدام یك از دسته ها – ساخت یا تعمیرات – قرار می گیرد، بعنوان مثال در یك یارد تعمیراتی فعالیتهای مربوط به ساخت در درجه دوم قرار دارندوبالعكس. این فعالیتهای درجه دوم از لحاظ اهمیت، از نظر كمی و كیفی نوعاً از قدرت و تمركز كمتری نسبت به فعالیتهای اصلی و وظایف سازمانی برخوردار خواهند بود.

یاردهای خاص كشتی سازی بعنوان كارخانجات تولیدی می توانند به زیر مجموعه های مختلفی با اهداف و كاربری های گوناگون و با در نظر گرفتن معیارهایی از قبیل مصالح مورد نظر برای ساخت كشتی ، اندازه كشتی و میزان مشاركت با سایر كارخانجات و یاردها،تقسیم بندی می شوند .
یاردهای تعمیراتی معمولاً بر اساس اندازه و نوع كشتی هایی كه باید تعمیر گردد،طراحی می شوند. این یاردها معمولاً برای انجام فعالیتهای مربوط به نگهداری مانند : فعالیتهای پیشگیری كننده از خسارت ، بازرسی های دوره ای و نیز بازرسی های عیب یابی و همچنین تعمیر و بازسازی خسارتهای وارده به كشتیها طراحی می شوند.ویژگیها:

فایل ها
فرمت فایل دانلودی zip
حجم فایل 9.14MB
مشخصات
تعداد صفحه 82
زبان فارسی
فرمت فایل PPTX