دانلود پاورپوینت روش های اجرایی دیوار آب بند
قیمت: 6,000 تومان
پرداخت و دانلود

توجه:
- پس از پرداخت، لینک دانلود این فایل در صفحه لینک های دانلود در منوی کاربری نمایش داده خواهد شد.
- لطفا فایل پرداخت شده را تا قبل از انقضای لینک دانلود آن، نسبت به دانلود فایل اقدام نمایید.

دانلود پاورپوینت روش های اجرایی دیوار آب بند

مقدمه

› از آنجایی که سدها، بندرت روی زمینهای کاملاً ناتراوا ساخته می شوند، لذا در اغلب موارد جریان آب زیرزمینی وجود داشته و نشت آب بر کارایی و عملکرد صحیح سد کاملاً اثر می گذارد. فشار آب و مسیر خروجی آن از پی سد می تواند برای تأسیسات دائمی سد خطرآفرین باشد. جريان نشت آب در شالوده و بدنه سد، در بسيارى موارد خرابي هاى سدهاى خاکى را منجر گردیده است. در تمامى سدهاى خاکى وجود نشت آب غيرقابل اجتناب می باشد.

›در میان روشهای آب بندی می توان به ایجاد پوشش آب بند، زهکشی نمودن، ایجاد پرده های آب بند، و بالاخره استفاده از دیوارهای آب بند ریخته شده ی درجا اشاره نمود که روش اخیرالذکر طی بیست سال گذشته بطور گسترده ای رایج بوده و بتدریج تکامل یافته است.

›بایستی توجه داشت که استفاده از ديوارهاي آب بند بتن پلاستيكي در زير سدها علاوه بر مقاومت و دوام كافي در برابر فرسايش، شكل پذيري و انعطاف قابل ملاحظه اي داشته باشد تا بتواند بارگذاري زلزله را نیز بدون ترك خوردگی و از دست دادن آب بندي تحمل نمايد.

روش اجرای کار

دیوار آب بند با روش معمول ریختن بتن درجا ساخته می شود. حفاری با دوغاب بنتونیت انجام شده و سپس بتن ریزی با بتن معمولی یا بتن پلاستیک رس دار توسط لوله های تِرمی صورت می گیرد. اجرای دیوار بصورت تناوبی در پانل هایی با استفاده از درزبندهای انتهایی برای بتن معمولی امکان پذیر می گردد. با این روش دیوارهایی به عمق بیش از 50 متر نیز قابل اجرا می باشند. ضخامت دیوارهای آب بند معمولاً حدود 0.6 متر می باشد. با این وجود برای کاهش ریسک در به وجود آمدن درز در طول اتصالات پانل ها بعلت انحرافات مسیر دیوار، توصیه می گردد برای اجرای دیوارهای خیلی عمیق ضخامت دیوار به 1 الی 1.2 متر افزایش یابد .

 ویژگیها:

فایل ها
فرمت فایل دانلودی zip
حجم فایل 2.79MB
مشخصات
تعداد صفحه 15
زبان فارسی
فرمت فایل PPT